Měření radonu

měření radonuZ vědeckého hlediska je radon plyn, který vzniká jako produkt radioaktivního rozpadu radia a uranu. Ovšem z osobního praktického hlediska je radon potenciální hrozbou pro vaše zdraví.
Zobrazit článek na téma měření radonu »


Špatně větrané prostory, jakou např. sklepy, mají pro kumulaci radonu nejlepší podmínky. Jelikož radon je plyn bez barvy a zápach, může se přes malé prostory nebo praskliny dostat do vašeho domova, aniž byste to zpozorovali.


Chcete-li se ujistit o tom, ze na vašem pozemku je radon pouze v koncentraci zdraví bezpečné, nebo potřebujete-li osvědčení o radonovém indexu ke svému stavebnímu povolení, neváhejte nás kontaktovat.


Mohlo by Vás také zajímat


Kam dál?

Poněvadž radon je bezbarvý a bez zápachu, může se kradmo dostat do vašeho domova přes malé prostory nebo praskliny, aniž byste to věděli. Špatně větrané oblasti jako sklepy, jsou pro hromadění radonu nejlepší podmínky. Množství radonu prostupujícího pevninou se vyjadřuje radonovým indexem. Chcete li se ujistit o zdraví bezpečném množství radonu na vašem pozemku nebo potřebujete osvědčení o radonovém indexu ke svému stavebnímu povolení, můžete využít služeb měření radonu od geodetické práce poskytující společnosti Area s.r.o. Z vědeckého stanoviska je radon plyn, který vzniká jako produkt radioaktivního rozpadu radia a uranu. Ovšem z osobního reálného hlediska je radon možnou hrozbou pro vaše zdraví. Jestliže se chystáte stavět dům a řešíte geodetické práce, nevyhnete se zcela najisto měření radonu na stavebním pozemku. Běžné způsoby, kterými radon vstupuje do domů, jsou nekvalitní podlahy, poškozené potrubí, kanalizace nebo obvodové zdi. Akceptováním vhodných opatření k nápravě rizik, může výrazně snížit výskyt radonu. Jak se uran v půdě rozpadá, vzniká radium a z něho pak plyn, který nazýváme radon. Ten prochází půdou do vašeho příbytku a dále se rozkládá. Ony částice, které se uvolňují při tomto rozkladu, jsou pro vaše zdraví největším nebezpečím, protože mohou poškodit plíce a zvyšují riziko vzniku rakoviny plic. Různé studie prokázaly, že dlouhodobé vystavení se značné úrovni radonu může vést k ochuravění.

Nevíte si rady
a potřebujete s něčím poradit?
Naši profesionálové jsou tu pro Vás!
Napište nám:


Napsali nám
Profesionální vytyčení našeho pozemku od firmy AREA G.K. nám otevřelo oči (doslova!) a zabránilo nechtěnému zastavění části obecního pozemku a tím nám ušetřilo spoustu problémů do budoucna. Děkujeme. (Zdeněk a Ivona Krausovi)

Užitečné odkazyGeodetické práce, Zaměření pozemku